Testosterons
TESTOSTERONS /pašapziņa un ieguvumi/
Ja serotonīna daudzums ir mūsu “sociālā statusa” mērs, tad testosterons ir rīks, kas palīdz šo statusu paaugstināt. Atkarībā no tā, kā mēs parasti ikdienā paaugstinām savu sociālo statusu - ar humoru, radošumu, laipnību, dāsnumu vai agresiju - testosterons šo uzvedību pastiprinās. Testosterons ir ārkārtīgi spēcīga viela, kas pastiprina jau esošu rīcības modeli.
Padomājiet par to, kā jūs uzvedaties situācijās, kas jums ir pilnīgi jaunas. Kā jūs panākat, lai cilvēki jūs pamana? Ko un kā jūs rakstāt sociālajos tīklos vai sūtāt īsziņās draugiem vai ģimenei? Kā jūs uzvedaties darbā vai skolā?
Vislabāk testosteronu uztvert kā hormonu kokteiļa īslaicīgu sastāvdaļu, kuras daudzumu mēs paši pirms dažādām aktivitātēm apzināti varam palielināt un pozitīvi ietekmēt, piemēram, darba intervijās, prezentācijās, sociālās situācijās u.tml., taču tā kāpuma ietekmē (tāpat kā dopamīna) nevajadzētu pieņemt svarīgus lēmumus.
PAŠAPZIŅAS PAAUGSTINĀŠANAI
Pašapziņa nav statisks lielums, bet dinamisks stāvoklis, ko iespējams attīstīt dažādās dzīves jomās, vingrinoties un pakāpeniski gūstot panākumus.
Uzvaras, ieguvumi (novērtē un svini savus panākumus - lielus un mazus; nostiprini ticību sev)
Mūzika (mūzika var mūs ietekmēt dažādos veidos atkarībā no tā, kādu mūzikas stilu klausāmies; tāpat kā mūzika var likt justies mums laimīgiem un mierīgiem, tā var arī palīdzēt justies stipriem un varošiem)
Ķermeņa valoda (viena vienīga ķermeņa valodas un balss elementa pozitīva izmainīšana tūlītēji ietekmē cilvēka pašapziņu)
Kino (līdzpārdzīvojums, empātija)
Sports
“Agresija” (uzstājības, noteiktības, mērķtiecības, drosmes muskuļa trenēšana; veselīga agresijas uzlāde un izlāde)
FOKUSA JAUTĀJUMI
Mainot savu domāšanas perspektīvu, mēs varam izmainīt sevi un savu pašsajūtu un izvēlēties just prieku, lepnumu, sevis mīlestību, pašapziņu un smaidu. Tas uz ko mēs koncentrējamies, rada kādu sajūtu, bet šīs sajūtas kvalitāte ietekmē mūsu lēmumu kvalitāti, kas, savukārt, ietekmē visas dzīves kvalitāti. Šī iemesla dēļ ir svarīgi kontrolēt, uz ko mēs koncentrējamies, un jātrenējas pārdefinēt negatīvi jautājumi uz pozitīviem. Atkal un atkal.
Tas, ko mēs iebarojam savām smadzenēm, kļūst par mūsu patiesību, ja vien to atkārtojam pietiekami ilgi. Tīri tehniski tiek pastiprinātas tās atmiņas un aktivitātes, kuras mēs bieži atkārtojam, bet tās, kuras netiek atkārtotas, attiecīgi pavājinās. Tas nozīmē, ka smadzenēs notiek fiziskas pārmaiņas, un tāpēc mums rūpīgi jāizvēlas, ar ko tās barot.
Kas ar mani nav kārtībā? → Kas manī ir labs?
Ko es izdarīju nepareizi? → Es izdarīju labāko, ko spēju.
Kāpēc es neesmu gana labs? → Kā varu kļūt par labāko sevis versiju?
Kāpēc viņi tā uzvedas? → Vai es zinu, kā viņi jūtas?
Kāpēc viņi vienmēr visu izdara nepareizi? → Kā es varu iedot konstruktīvu atgriezenisko saiti?
Kas notiks tālāk? → Kā es šobrīd varu būt vairāk klātesošs?
Kā lai es uzlaboju esošo? → Kā lai izbaudu to, kas man ir?
Vai es viņiem patikšu? → Kā varu dalīties ar savu mīlestību?
Sešas vielas, kas maina tavu dzīvi | Dāvids JP Filipss
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.