Oksitocīns
OKSITOCĪNS /piederības sajūta un cilvēcība/
Klātbūtnes un veseluma sajūta, paļāvība, rūpes, augstsirdība
No psiholoģijas viedokļa oksitocīns iespējams ir vissvarīgākā viela smadzenēs. Pateicoties tam, mēs spējam izjust cilvēcīgu siltumu, drošību, kontaktu un piederības sajūtu. Tas ir dziedinošs un tas pazemina arī kortizola līmeni asinīs, kā arī asinsspiedienu.
Oksitocīna avoti:
Bijība (apziņa par kaut ko lielāku nekā paša “es”, pazemība, apbrīna, sajūsma, apzināties katra sīkuma lielumu dabā, mākslā, mūzikā, kolektīvi pārdzīvojumi)
Empātija (saiknes, tuvības un kopības izjušana ar citiem)
Pieskārieni (apskāvieni, glāsti, skūpsti, masāža, kontakts ar dzīvniekiem)
Dāsnums (vēlme dalīties dalīšanās dēļ, laipnība un palīdzēšana citiem, uzmanība)
Acu kontakts un dziļa ieklausīšanās
Mierīga mūzika un dziedāšana
Siltums (oksitocīns izdalās galvenokārt siltumā, mēs nomierināmies)
Pateicība
Domu spēks (atmiņu “mainīšana”, pozitīvu stāstu stāstīšana, negatīvu domu un pārliecību pārvērtēšana)
Ho’oponopono tehnika (es mīlu tevi; es atvainojos; lūdzu, piedod man; paldies)
Lūkojieties pēc lietām, pieredzēm un cilvēkiem, kurus varat apbrīnot, būt pateicīgi un pazemīgi. Vai esat skatījušies uz skudru pūzni ar trīsgadīga bērna acīm vai apgūlušies zemē un brīnījušies par debesīs svilpojošajiem mākoņiem? Mums visapkārt ir tik daudz kā brīnumaina! Kad apzināmies visa apkārtējā diženumu, izdalās oksitocīns. Cik pārsteidzoši ir tas, ka putns var lidot, ka lapai var būt tik daudz krāsu un ka vabole var zināt, kurp tā dodas. Lūkojieties dabā un apzināti to novērtējiet.
Meditācija un apzinātība
Pretēji izplatītajam uzskatam, meditācijas mērķis nav iztukšot prātu no visām domām, ko ir gandrīz neiespējami izdarīt, kā arī tas nav atbrīvoties no visām negatīvajām emocijām, gluži pretēji, meditācija mudina šīs domas un sajūtas atzīt. Būtībā meditācija ir apziņas trenēšana pamanīt savas domas un tās atlaist. Meditācija palīdz saprast, ka mūsu domas nav fakti un ka mēs neesam savas domas. Citiem vārdiem sakot, meditācija palīdz novērot savas domas, nevis kļūt par tām.
Savukārt, apzinātība ir meditācijas veids, kuras nolūks ir radīt izpratni par to, kas notiek ar jums un jums apkārt, jūsu dzīvē, pievēršot visu uzmanību pašreizējam brīdim. Tas ir kaut kas, ko varat darīt jebkurā laikā - ejot, braucot ar velosipēdu, ēdot, socializējoties vai strādājot. Piemērām, pilnībā ieklausoties cilvēkos, kad viņi runā, dušā sajūtot silto ūdeni uz savas ādas, pievēršot uzmanību muskuļu kustībai pastaigas laikā, apzināti ieklausoties putnu čivināšanā.
Izmēģiniet dažādas meditācijas metodes, lai noskaidrotu, kura meditācijas forma jums vislabāk der. Bieži vien visvieglāk ir sākt ar vadītu meditāciju, kā arī ikdienā atkārtoti apstāties un praktizēt apzinātību. Atrodiet meditācijas, kas ir piemērotas rītiem, vakariem vai stresa pilnām darba dienām un sāciet meditēt vismaz 10-15 minūtes katru dienu.
Sešas vielas, kas maina tavu dzīvi | Dāvids JP Filipss

Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.